17 Ekim 2012 Çarşamba

peki iki kere erkek annesi olmak?

Erkek annesi olmak ne demektir…? Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmediğin bazı şeyleri ona öğretmek, çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir. Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da ol
acağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır. Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür şakır ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir. Erkek annesi olmak… İçindeki erkeği keşfetmektir onunla. Bunca yıldır ‘kadın’ken ve daha yeni ‘anne’ olmaya alışırken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak… Erkek annesi olmak… Onunla büyümek onunla güzelleşmektir..Fakat olgunluk, ergenlik, ‘erkeklik’ evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir..

alıntıdır.

2 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Çok güzeldi ama fazla öpmek daha ilerideki çağlarda da çok gerekli olmayabiliyor, o bağı istersen hiç kopartmadan yaşayabiliyorsun :)
Ha birde sana saçı ve tipi benziyorsa o da tadından yenmiyor :))

İşin kötü tarafı sen yetiştirdiğin için o içini okuyor, sen yetiştirdiğin için onun içini okuyabiliyorsun ,hangi tip kadınlara kanabileceğini :P , hangisini sevebileceğini tahmin edebiliyorsun :))

Genelde huyu sana benzeyen kız arkadaşları oluyor ve seninle arası iyiyse kadınlarla da iyi anlaşıyor :))

Arkadaşının küçük kızlarıyla konuşurken hep bir ekşın! halin oluyor,kendini onları coştururken bulabiliyorsun :)) -Neden acaba..? :)

Dilek dedi ki...

iki kız annesi ne demek gelin de bende görün:)